کتاب اورکلاک(شتابد دهنده سخت افزار) Reviewed by Momizat on . سلام نوبتی هم باشه نویت معرفی کتابی در حوزه اورکلاکینگ سخت افزاررایانه هاست اورکلاکینگ یا همان شتاب دهنده ها بیشتر مورد استفاده کسانی قرار میگیرد که در بخش سخت سلام نوبتی هم باشه نویت معرفی کتابی در حوزه اورکلاکینگ سخت افزاررایانه هاست اورکلاکینگ یا همان شتاب دهنده ها بیشتر مورد استفاده کسانی قرار میگیرد که در بخش سخت Rating:
شما اینجا هستید: خانه » سخت افزار » کتاب اورکلاک(شتابد دهنده سخت افزار)

کتاب اورکلاک(شتابد دهنده سخت افزار)

سلام

نوبتی هم باشه نویت معرفی کتابی در حوزه اورکلاکینگ سخت افزاررایانه هاست

اورکلاکینگ یا همان شتاب دهنده ها بیشتر مورد استفاده کسانی قرار میگیرد که در بخش سخت افزار با برنامه گرافیکی سنگین سرو کار دارند اما در این میان هستند کسانیکه بنابه دلائلی در موقعیتی خاص مجبورند بازی و یا برنامه گرافیکی سنگینی را روی رایانه ای ضعیف اجر کنند که هم سنگ و هم تراز برنامه مذکور نیست.

لذا راه حلی هم برای این دست از افراد وجود دارد که میتوانند به خواسته خود برسند.

راه حل این مسئله کتاب اموزشی اورکلاکینگ یا به قول ما شتاب دهندهً سخت افزار است.

این کتاب به شما می اموزد که چگونه سیستم خود را به سرعت مضاعف و بیش از انچه به طور استاندارد برای ان در نظر گرفته شده است وادار کنید.

توجه فرمائید طبق تجربیاتی که بنده یک زمانی با این بخش داشتم.. باید قبل از اورکلاک کردن سیستم خود به چند مورد توجه فرمائید و بعد از اطمینان از این چند مورد اقدام به اورکلاک کنید.

۱-قبل از هر چیز از ارتقای ورژن بایوس رایانه تان به اخرین نسخه از بایوس مربوطه اطمینان حاصل کنید. بایوس میتواند در هماهنگ کردن قطعات با یکدیگر و ست کردن نرخ ولتاژ خروجی انها حرف اول را بزند.

۲-مورد دوم که در الویت بعدی ست .. حتما قبل از اورکلاک اطمینان داشته باشید که سی پی یو ؛؛ کارت گرافیک؛؛ و چیپ ست مادر برد از خنک کننده های معتبری استفاده میکنند بلکه قادر به مهار گرمای تولید شده توسط این قطعات باشند.

در غیر اینصورت هرگز اقدام به چنین کاری نکنید

۳-سعی کنید در هنگام اورکلاک از برنامه های معروفی همچون cpu-z و غیره برای چک کردن مداوم ولتاژ قطعات استفاده کنید که در صورت بدقلقی یک قطعه بدانید مشکل دقیقا از کجاست.

۴-چنانچه از ۳dmark برای تست استفاده میکنید سعی کنید مرحله به مرحله تعداد فرمیهای رندرد شده را افزایش دهید یعنی قبل از اجرای برنامه اول از تعداد فریم کمتر استفاده کنید.

۵-از قدرت خروجی منبع تغذیه کامپیوترتان مطمئن شوید. چون برخی از سیستمهای قدیمی دارای پاورولتاژ ضعیفی هستند

کتاب اورکلاک(شتابد دهنده سخت افزار)

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 12

ارسال یک دیدگاه

انتشار: شهر پوسته ها| تمامی حقوق متعلق است به سایت محمد وب

بازگشت به بالا